Odczuwasz ból podczas picia zimnych napoi czy słodkich przekąsek – przeczytaj koniecznie a zapomnisz o bólu raz na zawsze!

Beauty Dent

Ból zęba nikomu nie kojarzy się z niczym dobrym. Zazwyczaj zwiastuje konieczność wizyty u dentysty, za którą niewielu z nas przepada. Jest jednak specyficzny rodzaj bólu, który nie od razu wymaga interwencji specjalisty – ból spowodowany przez nadwrażliwość.

Zdrowe zęby chronione są przed czynnikami zewnętrznymi przez szkliwo. Jest to jedna z najtwardszych tkanek występujących w organizmie człowieka. Najtrwalsza, ale nie niezniszczalna, a co ciekawe sami (złymi nawykami) możemy doprowadzić do jej uszkodzenia.

Co powoduje utratę szkliwa? Błędy w higienie jamy ustnej (zbyt częste mycie zębów twardą szczoteczką) dieta bogata w produkty zawierające kwasy, zgrzytanie zębami, czy obgryzanie paznokci to tylko nieliczne przyczyny uszkodzenia szkliwa. A kiedy ząb traci ochronę jaką stanowi szkliwo, staje się czuły na substancje znajdujące się w obrębie jamy ustnej.

Ból zazwyczaj jest silny, ale krótkotrwały. Pojawia się najczęściej przy spożywaniu posiłków ciepłych, zimnych, słodkim lub kwaśnym ale także podczas mycia zębów.

Rozwiązanie jest pozornie bardzo proste. Należy wyzbyć się wszystkich czynników, które nadwrażliwość powodują. Zwróćmy uwagę na naszą szczoteczkę (twardość włosia), siłę z jaką czyścimy zęby i naszą dietę. Zróbmy to w porę, aby nie było za późno. Zwłaszcza teraz kiedy już niebawem słupek rtęci poszybuje do góry.

Ciesz się przyjemnością upragnionej ochłody jaką dają zimne lody, czy napój w upalny dzień bez odczuwania bólu zębów!