Szybujący statek kosmiczny, szalona miotełka i pistolet na wodę… czyli pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Beauty Dent

Wielu z rodziców nieświadomie wzbudza strach w swoich dzieciach przed wizytą u dentysty jeszcze zanim dziecko przekroczy próg gabinetu stomatologicznego. Slogany mające na celu pozytywnie nastawić dziecko: „Nie bój się” „Nie będzie bolało”  „Pani Doktor będzie miła” tak naprawdę tylko wzbudzają jego strach i obawy. A przecież wizyta u dentysty nie musi kojarzyć się z bólem i strachem.

Wizyta adaptacyjna

Aby wywołać u dziecka pozytywne skojarzenia zapraszamy Małych Pacjentów do Estetica Beauty Dent na wizytę adaptacyjną. Podczas takiej wizyty krakowski dentysta zapozna dziecko z zasadami higieny jamy ustnej, ze sprzętem stomatologicznym i personelem. Oczywiście wszystko z użyciem języka dostosowanego do wieku dziecka. Taka pierwsza wizyta może być zarówno edukacyjna ale i przede wszystkim zabawna.

Już sam fotel stomatologiczny będzie dużym statkiem kosmicznym, unoszącym się do góry i w dół. Dmuchawka – „miotełką” wydmuchującą robaczki (bakterie) lub pistoletem „psikającym” wodą.

Zestaw naklejek, kolorowanek sprawią, że każde dziecko będzie miało pozytywne skojarzenia.Taka wizyta adaptacyjna jest niezwykle ważna, gdyż pozwala dziecku na zapoznanie się z nowym dla niego miejscem – gabinetem stomatologicznym. Dzięki temu kolejne wizyty będą dla niego na pewno znacznie łatwiejsze.

Preparaty i urządzenia najwyższej jakości

Co ważne!! Nie należy też obawiać się samego leczenia. W gabinecie Estetica Beauty Dent stosujemy materiały najwyższej jakości w tym także znieczulenia w formie żelu, czy sprayu. Dzięki ich zastosowaniu leczenie będzie całkowicie bezbolesne. W ofercie gabinetu znajdują się także specjalne – uwielbiane przez dzieci – kolorowe wypełnienia Twinky Star, dostępne w różnych kolorach. Dziecko samo może najpierw wybrać kolor, a później cieszyć się „kolorowym” ząbkiem.

Jeżeli jesteś więc rodzicem – nie zwlekaj z pierwszą wizytą swojej Pociechy u stomatologa. W gabinecie Estetica Beauty Dent wizyta adaptacyjna dziecka jest zupełnie bezpłatna. Zapraszamy!